Rok 2016

Relacje z wydarzeń » Rok 2016

 • IX Otwarte Spotkanie Samorządu Przewodników Turystycznych

  IX Otwarte Spotkanie Samorządu Przewodników Turystycznych Województwa Podkarpackiego zostało zorganizowane przez Koło Przewodników z Rzeszowa 19-20 listopada 2016 roku.

  Rozpoczęło się oficjalnie w Sali Obrad Rady Miejskiej Miasta Rzeszowa  w Ratuszu spotkaniem z wice wojewodą, (...)

 • Zaduszki

  Jak co roku, tak i w tym dnia 29 października odwiedziliśmy groby naszych kolegów przewodników i działaczy PTTK. Zaświeciliśmy symboliczny znicz na ich grobach. Był to jednocześnie czas na snucie wspólnych wspomnień o tych co odeszli.  (...)

 • 80 rocznica założenia PTT-PTTK w Przemyślu

  1 października 2016 r. przy pięknej pogodzie w ramach obchodów 80. rocznicy założenia PTT-PTTK w Przemyślu, 100. rocznicy pobytu M. Orłowicza w Przemyślu a także z okazji 37. Światowych Dnia Turystyki odbył się XVI Ogólnopolski Rajd im. dr Mieczysława Orłowicza. (...)

 • Relacja z wycieczki na Powidlaki - 11.09.2016

  11 września 2016 r. Koło Przewodników Turystycznych oraz Klub "Pod Ciuchcią" PTTK Przemyśl zorganizował wycieczkę na Powidlaki i nie tylko. Pierwszym punktem był (...)

 • Schron Kierowania Obroną Cywilną

  Mieliśmy okazję w dniu 31 maja 2016 r. do odwiedzenia Schronu Kierowania Obroną Cywilną - jest to relikt tzw. zimnej wojny z roku 1966.

  Do 1989 roku obiekt ten był ściśle tajnym. Powierzchnia jego to około 178 metrów kwadratowych. Wyposażony we własne źródło zasilania energią. (...)

 • V Biesiada Piosenki Partyzanckiej w Szałasie nad Tanwią - 05.06.2016

  W piękną pogodę Koło Przewodników Turystycznych oraz Klub "Pod Ciuchcią" PTTK O/Przemyśl już piąty raz w dniu 5 czerwca 2016 r. zorganizowały wycieczkę na Biesiadę Piosenki Partyzanckiej do Huty Różanieckiej oraz na zwiedzanie Roztocza. Jak zwykle Biesiada odbyła się na terenie Puszczy Solskiej, która w czasie II wojny światowej (...)

 • Hobbitówa

  24 kwietnia 2016 w niedzielę kolejną ciekawą wyprawę zaliczyliśmy z Kołem PTTK  "Pod Ciuchcią"
  Wyprawę zorganizował nasz kolega Mariusz Bednarz. Mieliśmy okazję być w cerkwi w Krzywczy, (...)

 • Bieszczadzka "ciuchcia" i nie tylko - 16.04.2016

  Za nami nasz kolejny, przewodnicki, świetny wyjazd szkoleniowy. 
  Tym razem zaliczyliśmy pobyt w Akademickim Ośrodku Szybowcowym Politechniki Rzeszowskiej im. Tadeusza Góry w Bezmiechowej. (...)

 • Relacja z wycieczki z 16 kwietnia 2016 roku do Łańcuta, Markowej i Kańczugi

  16 kwietnia 2016 r. Klub "Pod Ciuchcią" oraz Koło Przewodników Turystycznych PTTK Przemyśl zorganizowało wycieczkę do Łańcuta, Markowej i Kańczugi. (...)

 • spotkanie po imprezie "Przemyski Strojniś"

  5 marca 2016 r.(sobota) w godzinach wieczornych przewodnicy turystyczni spotkali się w Świetlicy "Senior" z Ojcem Rafałem Franciszkaninem w celu podsumowania obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika (...)

 • „Przemyski Strojniś”

  21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Świętować go można w różny sposób. Członkowie Koła Przewodników Turystycznych PTTK w Przemyślu już wiele lat temu podjęli decyzję, że w tym dniu będą prezentować mieszkańcom Przemyśla skarby ich miasta.(...)

 • Wycieczka szkoleniowa Medynia, Kolbuszowa, Mielec i okolice 9-10.01.2016