Rok 2014

Relacje z wydarzeń » Rok 2014

 • wig2014_1.jpg

  Spotkanie „opłatkowe” Koła Przewodników Turystycznych PTTK o/Przemyśl

  30 grudnia 2014 roku o godzinie 18.00 w siedzibie PTTK odbyło się, jak co roku, spotkanie przewodników turystycznych oraz sympatyków Koła. Każdy co miał najsmaczniejszego w domu przyniósł ze sobą, aby podzielić się swoją potrawą i wspólnie pokolędować. Własnym sumptem została przystrojona świątecznie sala na tę okoliczność. (...)

 • DSC_0209.jpg

  Relacja z VII Otwartego Spotkania Samorządu Przewodników Turystycznych Województwa Podkarpackiego, które odbyło się w dniach 22 i 23 listopada 2014 roku w Przemyślu.

  Organizatorem Spotkania było Koło Przewodników Turystycznych PTTK w Przemyślu.
  W spotkaniu wzięło udział ponad 90 uczestników: przewodników turystycznych, członków PTTK-u i Stowarzyszeń oraz sympatyków PTTK-u z terenu województwa podkarpackiego: Jarosławia, Krosna, Przemyśla, Sanoka, Rzeszowa, Wetliny, Werchraty, a także Sandomierza i Lwowa.

  W bramie Starostwa (...)

 • IMGP8240.JPG

  Zaduszki

  Jak co roku z okazji zaduszek spotkaliśmy się na cmentarzu głównym w Przemyślu.

  Odwiedziliśmy groby naszych przyjaciół przewodników oraz zasłużonych dla miasta i regionu. Zapaliliśmy znicze. Był czas na chwilę zadumy, wspomnienia  wspólnie spędzonych chwil, krótką modlitwę.

  Wspólny spacer zakończyliśmy na cmentarzu wojskowym przy grobie nieznanego żołnierza.

                                                                                                            Ewa Dudek
 • DSC00023.JPG

  Warmia i Mazury

  W dniach 26 – 30 lipca tego roku odbyła się  szkoleniowo – integracyjna wycieczka Koła Przewodników PTTK w Przemyślu. Dobrze zaplanowana i zorganizowana pozwoliła uczestnikom poznać lub przypomnieć sobie uroki Warmii i Mazur. Trasa prowadziła m. in. przez Giżycko, Kętrzyn, Reszel, Mikołajki. (...)

 • wolontariat.jpg

  Obóz letni Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

  W dniach od 9 do 14 lipca 2014r.  w Przemyślu odbył się obóz letni dla studentów - stypendystów. Organizatorem była Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z Warszawy, która już od kilkunastu lat pomaga zdolnej młodzieży -  pochodzącej z (...)

 • Folkowisko_2014_002.jpg

  Relacja z wycieczki na Folkowisko w Gorajcu k. Cieszanowa

  Relacja z wycieczki na Folkowisko w Gorajcu k. Cieszanowa
  w dniu 13 lipca 2014 roku
  (niedziela)

  zorganizowanej przez
  Koło Przewodników Turystycznych PTTK O/Przemyśl

   

  Trasa: Przemyśl – Lubaczów – Gorajec – Horyniec Zdrój – Nowiny Horynieckie - Przemyśl. (...)

 • nar1.JPG

  Relacja z wyjazdu na III Biesiadę Piosenki Partyzanckiej w Rudzie Różanieckiej

  Relacja z wyjazdu na III Biesiadę Piosenki Partyzanckiej w Rudzie Różanieckiej zorganizowanej przez
  Koło Przewodników Turystycznych PTTK w Przemyślu,

              Miejskie Koło PTTK Jarosław oraz Jarosławskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek

   

  Biesiada odbyła się 1 czerwca 2014 roku (niedziela) w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "Dębowy Dwór" w Rudzie Różanieckiej. (...)

 • SAM_1301.JPG

  Relacja z wyjazdu na jubileusz 60-lecia Koła Przewodników Terenowych i Beskidzkich PTTK w Rzeszowie w dniach 10 – 11 maja 2014 r.

  Reprezentacja z Przemyśla liczyła 5 przewodników zrzeszonych w Kole PT PTTK O/Przemyśl.

  Akademia jubileuszowa odbyła się w auli Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Po uroczystym powitaniu uczestników Jubileuszu przez Kolegę Witolda Haspla – prezesa Koła, Kolega Eugeniusz Taradajko przedstawił krótką prezentację o historii Koła w Rzeszowie. (...)

 • SAM_1203.JPG

  Relacja z wyjazdu szkoleniowego Koła Przewodników Turystycznych PTTK w Przemyślu w dniu 25.04.2014 r. do Fortu VII ½ „Tarnawce” w Ostrowie oraz do Zespołu Parkowo-Pałacowego w Krasiczynie

  Korzystając z zaproszenia Pana Sławomira Hanusa właściciela Fortu VII ½ „Tarnawce” w Ostrowie oraz Pana Jerzego Antkowicza Dyrektora Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie, który jest własnością Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.. w Warszawie mogliśmy zapoznać się z aktualną ofertą tych podmiotów.

  Fort VII ½ „Tarnawce” w Ostrowie (...)

 • DSC_0113.JPG

  12.04.2014 Nowosiółki - Muzeum Knieja

  zdj. Krzysztof Stadnik

        Stanisława Bańcarz

 • PLAKAT_mdp2014_www1.jpg

  Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego 21.02.2014

  Relacja z siódmej edycji przemyskich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego pt „WEHIKUŁ CZASU” zorganizowanych przez Koło Przewodników Turystycznych PTTK w Przemyślu w dniu 21 lutego 2014 r. Temat intrygujący, dlatego też program obchodów musiał być bardzo bogaty. Dzięki przychylności i sympatii wielu osób i instytucji, dzięki ich życzliwości i pomocy, obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego miały ciekawą oprawę artystyczną, zorganizowane zostały wystawy tematyczne, a osoby przebywające na Rynku i w jego pobliżu miały odczucie przeniesienia do 1914 roku. (...)