Rok 2013

Relacje z wydarzeń » Rok 2013

 • oplatek2013-1.jpg

  Spotkanie „Opłatkowe” Koła Przewodników Turystycznych PTTK O/Przemyśl

  27 grudnia 2013 roku o godzinie 18.30 w siedzibie PTTK odbyło się jak co roku spotkanie przewodników turystycznych oraz sympatyków Koła. Każdy co miał najsmaczniejszego w domu przyniósł ze sobą, aby podzielić się z przyjaciółmi i wspólnie pokolędować. Własnym sumptem została świątecznie przystrojona na tę okoliczność sala hoteliku PTTK. Na wspólne kolędowanie zaproszono m.in. przemyskie biura podróży, zaprzyjaźnione instytucje oraz sympatyków Koła Przewodników Turystycznych. Z zaproszenia skorzystał Dyrektor Zespołu Zamkowo - Parkowego w Krasiczynie Jerzy Antkiewicz, przynosząc każdemu w prezencie kalendarz firmowy na 2014 rok. Na początku spotkania, (w tle cicho grała płyta z kolędami) Marta Kroczek – prezes Koła złożyła wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne (...)

 • g1.JPG

  Relacja z wycieczki na „grzybobranie i nie tylko”, zorganizowanej przez Koło Przewodników Turystycznych, która odbyła się 21 września 2013 r.

  Wyjazd z Przemyśla o godzinie 5.00 w kierunku lasów starosielskich w Nadleśnictwie Oleszyce. Jechało  24 osoby (przewodnicy, członkowie i sympatycy PTTK). (...)

 • II1.JPG

  II Biesiada Piosenki Partyzanckiej „W szałasie nad Tanwią” w Hucie Różanieckiej

  W dniu 2.06.2013 r. przewodnicy i sympatycy Koła Przewodników Turystycznych PTTK O w Przemyślu oraz przewodnicy i sympatycy Stowarzyszenia Przewodników i Pilotów Turystycznych w Jarosławiu już po raz drugi wyjechali na II Biesiadę Piosenki Partyzanckiej „W szałasie nad Tanwią” w Hucie Różanieckiej. Łącznie zebrało się 25 osób. Po drodze wstąpiliśmy do Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjnego w Rudzie Różanieckiej „Pod dębem”. Tym sposobem mieliśmy możliwość poznania nowych miejsc wypoczynku a także pięknego obiektu turystycznego, gdzie można zjeść posiłek, połowić rybki, pospacerować po lesie, pograć w piłkę plażową czy dobrze wypocząć nad stawem (...)

 • krosno1.jpg

  Centrum Dziedzictwa Szkła - Krosno 23.03.2013

  zdj. Jerzy Szlachcic

 • Lub1.JPG

  Śladami rodziny Lubomirskich

  Wycieczka szkoleniowa Koła Przewodników Turystycznych przy Oddziale PTTK w Przemyślu jako kontynuacja tematu Międzynarodowego Dnia Przewodnika „Śladami rodziny Lubomirskich” w dniu 6 kwietnia 2013 r. 

  Trasa wycieczki: Pruchnik-Zarzecze-Przeworsk-Nowosielce-Łańcut-Rzeszów-Borek Stary.

  Wyjazd - godz. 7ºº. 
  Uczestniczyły – 22 osoby, koszt – 35 zł od osoby, w tym : przejazd, bilety wstępu, ubezpieczenie. 
             Najpierw dojechaliśmy do Pruchnika – miasteczka o drewnianej zabudowie. Budynki szczytem zwrócone do rynku. Niektóre przeniesiono z innych miast. Kościół wzniesiony (...)

 • Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego 21 luty 2013

  ,, Rozrywki magnackie” 

      Coroczne święto przewodników wpisało się już na listę stałych imprez miejskich, cieszących się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. W tym roku również nie zabrakło naszych sympatyków, którzy chętnie przyłączyli się do wspólnej zabawy. Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego pozwoliły mieszkańcom poznać lepiej Bakończyce jako teren o bogatej historii i przepiękny Pałac Lubomirskich, w którym obecnie ma siedzibę Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska.

      Urokliwy, eklektyczny pałac  - na ten jeden wieczór ożył, by pokazać (...)