Rok 2011

Relacje z wydarzeń » Rok 2011

 • imgp0001nozdrzec-.jpg

  Szlakiem dworów, cerkiewek, wyznań.... 22 -23 październik 2011

  Poszerzanie wiedzy to jedno z głównych zadań przewodników turystycznych. Idąc tym tropem, zorganizowaliśmy sobie wycieczkę szkoleniową opartą na różnych dziedzinach tematycznych. Wynikało to z przebiegu trasy, która została wyznaczona przez 3 powiaty: brzozowski, rzeszowski i sanocki - tak więc w dwa dni mieliśmy do zrealizowania bardzo napięty program. Zwiedzanie, umówione spotkania, wędrówka - czyli typowe szkolenie!

  Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia posiadłości Skrzyńskich w Nozdrzcu - dziewiętnastowieczny pałac z przylegającą kaplicą i oficyną oraz uroczym widokiem na dolinę Sanu - to robi niesamowite wrażenie.

  Kolejną ciekawą miejscowością była Dydnia z XIX-wiecznym pałacem i spichlerzem. Obydwa budynki są (...)

 • dsc_0217.jpg

  Krym 22-31.07.2011

  Wpłynąłem na suchego przestwór Oceanu,
  Wóz nurza się w zieloność i jak łódka brodzi,
  Śród fali łąk szumiących, śród kwiatów powodzi,
  Omijam koralowe ostrowy burzanu

   

  Podtrzymując tradycję, Koło Przewodników Turystycznych również w tym roku zorganizowało kolejną wycieczkę integracyjno szkoleniową. Tym razem, podobnie jak i Mickiewicz zainteresowani kulturą wschodu, wybraliśmy się na południe Ukrainy – na półwysep Taurydzki, w starożytności nazywany Chersonezem Taurydzkim bądź Taurydą, leżący nad Morzem Czarnym czyli na KRYM. Nasza przygoda z Krymem rozpoczęła się 22 lipca 2011 roku (...)

 • 73.jpg

  21 luty 2011 Światowy Dzień Przewodnika

  21 luty 2011 Światowy Dzień Przewodnika – to już historia

  Od 4 lat przemyscy przewodnicy pokazują mieszkańcom swojego miasta i zaproszonym gościom obiekty i miejsca, które są mocno wpisane w historię Przemyśla, lecz często niezauważane. W tym roku zaproponowaliśmy zwiedzanie XIX - wiecznego zespołu koszarowego Twierdzy Przemyśl, przy ul. 29 –go Listopada 1. Obiekt ten należy obecnie do 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen bryg. Andrzeja Galicy. Na początku przewodnicy dzielnie zmagali się z tłumem, opowiadając historię zabytkowego obiektu, pokazując niedostępne na co dzień zakamarki koszarowe. Sala tradycji, wystawa z dawnych czasów, ekspozycje militariów - to część atrakcji przygotowanych dla zwiedzających. Całość wzbogacona była o żywą historię, którą pomogły nam odtworzyć przemyskie grupy rekonstrukcji historycznych. (...)